Deska rozdzielcza może nam dużo powiedzieć o aucie. Zwróć uwagę na kontrolki Co ciekawe, możemy w ten sposób odkryć nie tylko usterki, ale też powypadkową przeszłość samochodu.

 

Zauważyliście zapewne, że przy uruchamianiu silnika na desce rozdzielczej pojawia się określona sekwencja kontrolek. W każdym aucie ich wygląd jest nieco inny, jednak zazwyczaj oznaczają to samo. Są to lampki oznaczające działanie podstawowych układów – hamulcowego, zasilania, czy choćby airbagów. Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki się zapalają i gasną.
Zwróć uwagę na kontrolki Przekręćmy kluczyk – niezależnie od marki auta, naszym oczom powinna ukazać się feeria żółtych i czerwonych lampek. Po kilku sekundach powinny one wszystkie naraz zgasnąć, a na desce powinna pozostać czerwona kontrolka oleju oraz symbol akumulatora (zasilanie). Uwaga – jeśli żółte kontrolki nie zgasły naraz, bądź jedna z nich zgasła wcześniej niż inne, istnieje ryzyko, że ktoś nimi manipulował. Zwróć uwagę na kontrolki W takim wypadku najlepiej sprawdzić, jak sytuacja wygląda w innym aucie tej samej marki by mieć pewność, że nikt nie wymontował np. poduszek powietrznych z auta.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...