Czy faktycznie tak jest? Czy jazda z wysoką prędkością faktycznie powoduje wir w baku?
Wysoka prędkość = duże spalanie W ostatnich latach zapanowała moda na tzw. Ecodriving, czyli metody jazdy „o kropelce” – wspomagające oszczędzanie paliwa. Jedną z metod jest jazda z niską prędkością, przy niewielkich obrotach.

Jak się jednak okazuje, jednym z czynników podwyższających zużycie paliwa jest właśnie częsta zmiana prędkości, wynikająca na przykład z konieczności przyspieszenia z niskich obrotów. Pamiętajmy, że konstrukcja polskich dróg wielokrotnie wymaga od kierowców nagłego wciskania gazu (aby na przykład wyprzedzić kolumnę ciężarówek). Wysoka prędkość = duże spalanie Znacznie wzrasta wtedy spalanie.
Warto jednak pamiętać, że tak naprawdę stała jazda z wysoką prędkością wcale nie musi oznaczać wysokiego spalania. Klucz jednak jest w słowie „stała”. Jadąc na przykład na odcinku 20, 30 kilometrów cały czas z prędkością, dajmy na to, Wysoka prędkość = duże spalanie 140 kilometrów na godzinę, nasze auto zużyje z pewnością mniej paliwa, niż przy ciągłych zmianach prędkości z 80 na 100 km/h.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...