Jeśli zamierzasz kupic auto z drugiej ręki a nie masz pojęcia o mechanice, warto zapamiętac kilka zasad, które pozwolą na eliminację totalnego złomu.

 

Wstępna diagnostyka auta przy zakupie Po pierwsze, po odpaleniu auto nie może dymić. Dopuszczalny jest lekki dymek, unoszący się przez 1-2 sekundy (stare diesle) lub minimalna ilosc pary wodnej przy odpalaniu rano (unosząca się para wodna z tłumika). Jeśli jednak auto dymi na czarno przez dłuższy czas lub, co gorsza, na niebiesko, niczym stary Wartburg, lepiej odpuśćmy sobie taki samochód. Dodatkowo, sprawdźmy jak uruchamia się silnik. Czy wał korbowy potrzebuje kilku obrotów by go zapalić, czy może jest to żmudny proces? Wstępna diagnostyka auta przy zakupie Pamiętajmy też o sprawdzeniu skrzyni biegów – nim ruszymy z miejsca sprawdźmy, jak działają biegi i czy sprzęgło chwyta wysoko. Samemu ruszaniu nie powinny towarzyszyć żadne podejrzane dźwięki – chyba, że wjedziemy w dziurę, wtedy poszukajmy innych miejsc do testowania auta. Przejedźmy się i sprawdźmy, czy silnik po kilku kilometrach się nagrzał. Wstępna diagnostyka auta przy zakupie Oczywiście mały diesel w zimie może nagrzewać się dość długo w porównaniu z benzyną V6 przy 30 stopniach na dworze, jednak po ok. 15 kilometrach silnik powinien osiągnąć 90 stopni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...