Wiele salonów samochodowych, oprócz sprzedaży aut nowych, posiada w ofercie także auta z drugiej ręki pozostawione przez klientów przy zakupie nowych. Używane z salonu? Czy warto skorzystać z takiej oferty?

 

Place z „używkami” przy salonach zazwyczaj zapełnione są przez auta tej samej lub pokrewnej marki do tej, jaka sprzedaje w danym miejscu nowe samochody. Oznacza to, że w salonie, powiedzmy Fiata, nie kupimy używanego Porsche. Dodatkowo pamiętajmy, że salony samochodowe mają dosyć surowe kryteria przyjmowania aut w rozliczeniu – zazwyczaj podpadają pod nie tylko auta od 1 właściciela, kupione w kraju. Używane z salonu? Z jednej strony, dla potencjalnego kupca, to wymarzona sytuacja. Jednak jeśli szukamy aut z bogatym wyposażeniem, to nie tędy droga. Samochody z polskiego rynku są zazwyczaj wyposażone w absolutne minimum.

 

Kolejna sprawa – ceny. Dilerzy danej marki bardzo często oferują gwarancję na używane auta ze swojej oferty. Jednak skutkuje to znacznie wyższą ceną początkową. Używane z salonu? Nie oszukujmy się, auta z przysalonowych placów bywają 20-30% droższe od swych odpowiedników z normalnego komisu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...