Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów wśród osób szukających auta z drugiej ręki. Używane auta z Zachodu mają lepsze materiały niż te z Polski Tym ludziom wydaje się, że, dajmy na to VW Golf kupiony w Polsce jest wykonany z gorszych materiałów niż ten, który kupiony był w Belgii czy Niemczech. Czy jest możliwe, by do krajów tak zwanej starej Unii producenci wysyłali materiały gorszej jakości? Przecież to byłby międzynarodowy skandal!
Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująco prosta. Wyobraźmy sobie 10-letniego VW Golfa, którym jeździ przeciętny Kowalski i takie samo auto, lecz posiadane przez jego niemieckiego kolegę. Używane auta z Zachodu mają lepsze materiały niż te z Polski Ten ostatni, w przeliczeniu, zarabia najpewniej 4 razy więcej niż Polak, a ceny części są te same. W takiej sytuacji, jeśli zepsuje się jakaś część, Polak najpewniej pójdzie na szrot lub kupi tanią chińską podróbkę, argumentując to faktem, że do starego auta nie opłaca się kupować nowych części. Z kolei przeciętny Niemiec raczej nie skieruje swych kroków na złom, tylko pójdzie do oficjalnego salonu VW gdzie nabędzie oryginalną część, na którą go stać (pomimo, że auto ma 10 lat, siła nabywcza pensji Niemca pozwala mu na to). Używane auta z Zachodu mają lepsze materiały niż te z Polski Całkiem możliwe, że to właśnie z takiej postawy wynikają owe wspomniane „różnice w jakości”.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...