Jak dobrze kupić używany samochód? Sprawdź przebieg Niestety, handlarze używanymi autami stosują różne oszustwa. Jednym z nich jest zaniżanie ilości przejechanych przez auto kilometrów.

 

Po pierwsze, sprawdź przebieg! Nagminna już w naszym kraju stała się praktyka tzw. korekty przebiegu. Krótko mówiąc, polega ona na zmniejszaniu rzeczywistych wskazań licznika przejechanych kilometrów. Taka operacja jest wyjątkowo prosta i w zasadzie nie pozostawia żadnych śladów (a przynajmniej nie są one tak łatwe do odkrycia dla laika).

 

Niestety, jak często twierdzą osoby zawodowo zajmujące się handlem autami używanymi, winnymi „kręcenia” liczników są sami kupujący. Sprawdź przebieg Według wielu handlarzy, Polacy wciąż są utwierdzeni w przekonaniu, że auto, które przejechało powyżej 250 tys. km, nadaje się już tylko na złom. To relikt dawnej epoki – duże Fiaty czy Polonezy po przejechaniu takiej ilości kilometrów faktycznie wymagały remontu silnika. Jednak w przypadku nowszych konstrukcji, taki przebieg to dopiero połowa życia jednostki napędowej.

 

Krótko mówiąc – sprawdź przebieg! Można to zrobić na kilka sposobów – pomocne na pewno będzie zdobycie numeru nadwozia samochodu. Sprawdź przebieg I pamiętajcie – auta z wyższym przebiegiem (tj. np. 300 tys km) są odpowiednio tańsze!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...