Wielu kierowców, przeważnie zimą, decyduje się na rozgrzewanie silnika przed jazdą. Rozgrzewanie silnika Wydaje im się,

że w ten sposób ochronią silnik przed uszkodzeniem.

 

Niestety, brutalna prawda jest taka, że rozgrzewanie silnika na postoju jest bardzo szkodliwa dla środowiska. Pamiętajmy, że silnik samochodu znacznie prędzej rozgrzewa się w czasie jazdy, kiedy to olej intensywnie krąży po jego czeluściach pod wpływem przeciążeń. Dodatkowo, taka procedura jest wysoce nieekonomiczna, gdyż pozostawione na biegu jałowym auto zużywa spore ilości paliwa (dochodzące nawet do 1l/1h!)
Rozgrzewanie silnika Nie musimy chyba dodawać, że rozgrzewanie auta na postoju jest karane mandatem?

 

Reasumując – jeśli nie chcemy zniszczyć silnika jadąc przed osiągnięciem przez niego temperatury, starajmy się delikatnie operować pedałem gazu, nim wskazówka temperatury motoru nie nabierze roboczego zakresu. Naprawdę szkoda naszego czasu i paliwa na rozgrzewanie silnika na postoju. Rozgrzewanie silnika A już nie wspomnimy o smrodzie jaki zostawia się wokół siebie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...