Wielokrotnie Polacy wyjeżdżający za Odrę, czy to do pracy, czy też na wakacje, podkreślają, że paliwo z zachodu Europy jest znacznie lepszej jakości niż polskie. Paliwo na zachodzie Europy jest lepsze od polskiego Jak to możliwe?

 

Pamiętajmy, że w chwili wejścia Polski do Unii Europejskiej (czyli w 2004), w naszym kraju zaczęła obowiązywać standaryzacja produktów i usług. Ten proces nie ominął również rynku paliwowego. W związku z tym, standardowe paliwa jakie pojawiają się na naszych stacjach, w teorii nie powinny różnic się od paliw, jakie możemy kupić za naszą zachodnią granicą. Jedyne różnice jakie mogą wystąpić, będą dotyczyły raczej paliw premium. Paliwo na zachodzie Europy jest lepsze od polskiego Niewykluczone jest, że, dajmy na to, niemiecki oddział firmy Shell stosuje w swoich sztandarowych paliwach inne dodatki, niż robi to polski oddział.

 

Jeśli jednak wsłuchamy się w opowieści naszych rodaków dotyczące wyższości jednego paliwa nad drugim, okazuje się iż owa wyższość polega na tym, że po jego zatankowaniu obniżyło się spalanie. Zastanówmy się teraz logicznie – czy nasze paliwa są tak złe? Nie, po prostu osoby, które rozpowszechniają takie plotki nie biorą pod uwagę różnych czynników. Dla przykładu, na Zachodzie ruch jest płynniejszy – wszędzie są autostrady, więc siłą rzeczy auto spali mniejszą ilość paliwa. Paliwo na zachodzie Europy jest lepsze od polskiego Dodatkowo, znając zamiłowanie Polaków do oszczędności można przypuszczać, że po zatankowaniu pełnego baku w Niemczech (gdzie w przeliczeniu litr kosztuje około 7 PLN) będą starali się jechać oszczędniej, niż na polskim paliwie (kosztującym około 5,50 PLN).

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania Real Logistics, rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...