Z nostalgią wspominamy czasy, kiedy litr popularnej „95” kosztował poniżej 2 zł. Paliwo kiedyś było tańsze Było to niemal trzykrotnie taniej niż przeciętna cena paliwa w dzisiejszych czasach. Wydawałoby się, że przy takich cenach paliwa możnaby jeździć samochodem do sklepu po bułki.

Faktycznie, przy dzisiejszych zarobkach i cenach, koszt litra paliwa oscylujący w okolicach 2 PLN był wyjątkowo niski. Jednak pamiętajmy, że siła nabywcza złotówki w tamtym czasie była znacznie niższa. Paliwo kiedyś było tańsze Dla przykładu, dziś tankowanie za 100 zł nie stanowi dla nikogo problemu. Tak naprawdę, dziś za 100 zł nie można mieć zbyt wiele. W czasach, gdy średnie zarobki wynosiły poniżej 1000 zł, ceny paliwa były równie dotkliwe jak dziś. Co więcej, pomimo że na pierwszy rzut oka wygląda to inaczej, co roku zwiększa się ilość litrów paliwa jaką można kupić za średnią pensję. To również dowód na to, że ceny paliw wcale nie były dawniej takie rewelacyjne.
Dodatkowo, samochody z lat 90 miały tendencję do zużywania znacznie większych ilości paliwa niż dzisiejsze modele. Paliwo kiedyś było tańsze Dla przykładu, popularny „maluch” potrafił zużyć nawet 8l/100 km, co jest dziś nie do pomyślenia w aucie tej wielkości!

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. błotnik samochodowy . Porównania Fleet Car , rankingi http://www.rolmus.com.pl/ , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. Konserwacja podwozia Kraków. Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...