Prawdziwą plagą na rynku aut używanych w Polsce stały się korekty przebiegu. Na czym polega kręcenie liczników? Wiedza o tym, jak działa ten proceder może pomóc w eliminacji podejrzanych samochodów.

 

Czy można odkryć cofanie licznika? Wszystko zależy od naszej wiedzy, jak również od inwencji i fachowości osoby, która dokonała korekty. Krótko mówiąc, korekta licznika jest dokonywana za pomocą kilku prostych narzędzi, takich jak:

–       laptop

–       kabel diagnostyczny

–       specjalny program

 

W wielu popularnych autach przebieg zapisywany jest co najmniej w dwóch miejscach – na liczniku oraz w sterowniku silnika. Na czym polega kręcenie liczników? Tak dzieje się w przypadku samochodów grupy VAG (czyli Volkswagen, Audi, Skoda, Seat). Są także pojazdy, w których przebieg zapisywany jest w…kluczyku (dla przykładu, wszystkie BMW po 2005).

 

Jak uchronić się przed zakupem auta, które miało cofnięty przebieg? Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim, zdobądźmy numer VIN auta – w wielu przypadkach producent udziela informacji ws. historii serwisowej danego samochodu bazując na numerze nadwozia. Na czym polega kręcenie liczników? Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ogólny stan samochodu – jeśli kierownica i nakładki pedałów są powycierane, a na liczniku widnieje wartość 150 tys. km, istnieje spore ryzyko, że ktoś zaniżył ten przebieg.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność. lakiery Kameleof i flip flop znajdziesz w lakiery24.com - sklepie internetowym
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...