Pamiętacie filmy Władysława Pasikowskiego kręcone w latach 90? Mercedes SL R129 To właśnie w tych produkcjach kabriolet Mercedesa był niemal nieodłącznym atrybutem wszystkich czarnych charakterów.
Cóż, w tamtych latach na zakup tego auta faktycznie mogli sobie pozwolić chyba tylko gangsterzy. Dziś, po niemal 15 latach od chwili wycofania kultowego SL z rynku, auto można mieć za niewiele ponad 50 tysięcy złotych i będzie do doskonale wyposażony samochód.
Jak na tak szlachetny kabriolet przystało, pod maską znajdziemy tylko i wyłącznie jednostki V6 i V8. Mercedes SL R129 Prawdziwym rodzynkiem w gamie jest jednostka V12, która ma pojemność 6.0 i legitymuje się mocą prawie 400 koni mechanicznych. Te parametry pozwalają rozpędzić się pięknemu kabrioletowi do setki w nieco ponad 5 sekund. Ale i pozostałe jednostki bez problemu osiągną 100 km/h w czasie znacznie niższym niż 10 sekund.
Co ciekawe, eksploatacja Mercedesa bez dachu nie powinna być specjalnie kosztowna. Oczywiście nie ma co liczyć na części w cenie tych do Tico, ale bliskie pokrewieństwo z „baleronem” czy S-Klasą z lat 90 znacznie obniża koszty. Szybki rzut oka na ceny podstawowych części zdradza, że z utrzymaniem „gwiazdy” poradzi sobie nawet przeciętnie zarabiająca osoba. Mercedes SL R129 Oczywiście nie tyczy się to elementów blacharki, które są trudne do zdobycia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...