Dawniej diesle wytrzymywały milion kilometrów bez remontu. Dziś jest niestety nieco gorzej.

 

Polacy kochają diesle – być może wynika to z tego, że jesteśmy krajem niezamożnym a auta z silnikiem wysokoprężnym potrafią naprawdę zaskoczyć in plus, jeśli chodzi o spalanie paliwa. Z drugiej jednak strony, oszczędności przy dystrybutorze mogą odbić się czkawką przy ew. naprawach.
Dzisiejsze diesle (tj po 2000) to wysoce skomplikowane konstrukcje, zbudowane w tak precyzyjny sposób, że ich naprawa wymaga naprawdę specjalistycznej wiedzy. Kupując takie auto konieczne zwróćmy uwagę na niepokojące objawy, takie jak choćby czarny dym przy przyspieszaniu. Generalnie jest to dopuszczalne, ale tylko przez chwilę – auto nie powinno tworzyć zasłony dymnej za sobą. Dodatkowo, samochód powinien płynnie przyspieszać, bez zbędnych szarpnięć. Jeśli te się pojawią, przyczyny mogą być naprawdę różne – od zużytego sprzęgła począwszy, na drogich wtryskiwaczach Common Rail kończąc.
Koniecznie zwróćmy uwagę na interwał wymiany oleju przez poprzedniego właściciela. W dieslu obecna jest turbosprężarka, która jest jednym z miejsc jakie przepuszcza olej. Jeśli właściciel wymieniał olej co, dajmy na to, 30 tys. kilometrów, lepiej odpuścmy sobie taki samochód. Im auto starsze, tym interwał wymiany oleju powinien być mniejszy. Jest to szczególnie ważne przy dieslach, które mają mnóstwo elementów bardzo wrażliwych na kiepskie smarowanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...