Silniki hybrydowe to bez wątpienia jeden z przełomowych wynalazków w motoryzacji. Jak działa silnik hybrydowy Skoro tak, warto wiedzieć, jak w zasadzie taki silnik działa. Otóż jednostki hybrydowe, jak wskazuje nazwa, łączą w sobie (hybryda to zawsze połączenie dwóch lub więcej elementów) funkcjonowanie dwóch rodzajów silników: elektrycznego oraz benzynowego (najczęściej). Jednostka benzynowa jest tutaj niejako zapasową: najpierw działa napęd elektryczny, czerpiąc energię z baterii zbliżonej do akumulatora. Jak działa silnik hybrydowy Gdy moc owej jednostki wyczerpuje się, do głosu dochodzi napęd benzynowy, kontynuując jazdę z wykorzystaniem standardowych procesów opartych na spalaniu paliwa. Rzecz jasna opisana kolejność może być odwrotna: współczesne auta hybrydowe są tutaj bardzo różne i trudno już tak naprawdę mówić o regule w tym zakresie. Na pewno jednak można mówić o regule w kwestii wzajemnego wspomagania się obu źródeł napędu. Dzięki temu auto z jednostką hybrydową jest w stanie jechać dalej, niż np. mając jedynie napęd elektryczny. Jak działa silnik hybrydowy Jest ono także w stanie osiągać większą moc. Nie ma zatem jak hybryda!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania serwis mechaniczny w Poznaniu, rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...