Oferowanie umowy in blanco to coraz bardziej powszechna praktyka na polskim rynku aut używanych. Czym grozi umowa „na Niemca” Dowiedz się, dlaczego nie warto kupować auta w ten sposób.

 

Jak to działa? Handlarze często rezygnują z podawania swych danych na umowach ponieważ chcą uniknąć konieczności zapłaty podatku. Czym grozi umowa „na Niemca” Jednak pod żadnym pozorem nie możemy się godzić na takie propozycje, mimo iż auta z umowami „na Niemca” zazwyczaj kuszą cenami.

 

Po pierwsze, handlarz wymiguje się od odpowiedzialności. Oznacza to, że w przypadku gdy auto miało poważną wadę ukrytą, o zwrocie pieniędzy za usterkę możemy zapomnieć. Czasami bywa również tak, że ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania osobie, jaka kupiła auto na umowę in blanco. Kupując auto w ten sposób ryzykujemy również… konflikt z prawem. Od jakiegoś czasu urzędy celne wyrywkowo sprawdzają umowy k-s sprowadzanych aut. Jeśli zostanie nam dowiedzione, że celowo podpisaliśmy umowę „na Niemca”, musimy liczyć się z odpowiedzialnością karną. Czym grozi umowa „na Niemca” Konsekwencje mogą być różne – od konfiskaty auta nawet po ograniczenie wolności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. czytaj o nas. Porównania Jakbet pokrowce na siedzenia samochodowe , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...