Coraz więcej Polaków docenia zalety „leniwca”, czyli automatycznej skrzyni biegów. Auto z automatem Krótko opiszemy jak należy diagnozować samochód z takim urządzeniem.

 

Automatyczna skrzynia biegów to urządzenie znacznie bardziej skomplikowane w swojej budowie niż zwykła skrzynia. Auto z automatem Co za tym idzie, koszty ewentualnych napraw mogą być wysokie. Aby ich uniknąć, warto diagnozować skrzynię już przy zakupie. Po pierwsze, przejedźmy się by sprawdzić czy automat płynnie zmienia biegi. Jakiekolwiek szarpnięcia powinny wzbudzić naszą czujność (wyjątek stanowią stare Mercedesy, typu W201 czy W124 – te auta po prostu tak miały). Przy ręcznej zmianie biegów, na przykład wrzucaniu wstecznego biegu, nie powinny pojawiać się żadne dziwne dźwięki. Ostateczny test sprawności skrzyni to tzw. kickdown. Spróbujmy rozpędzić auto z niskich prędkości obrotowych. Auto z automatem Jeśli skrzynia w miarę sprawnie redukuje wtedy biegi, bez żadnego zawahania, jest duża szansa, że jest z nią wszystko w porządku.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...