Polacy nie lubią Niemców, ale kochają niemieckie samochody. Auta niemieckie są wieczne Paradoks? Być może, lecz chyba coś w tym jest.

 

Przekonanie o niezniszczalności aut zza Odry wytworzyły dawne modele Mercedesa (słynna „beczka” W123 i „baleron” W124), jak również VW Golf II. Auta niemieckie są wieczne Znane są przypadki, gdy te auta przejeżdżały milion kilometrów bez poważniejszego remontu jednostki napędowej. Co ciekawe, nie były to przypadki odosobnione. Od tamtej pory utarło się przekonanie, że to, co jest niemieckie, jest wieczne.

 

Pamiętajmy jednak, że sekret tych aut tkwił w ich prostocie. Silniki VW czy Mercedesa były tak skonstruowane, że był je w stanie naprawić każdy, tanim kosztem. Panował tam totalny brak elektroniki, a nawet tak standardowych dziś elementów, jak turbosprężarka. Innymi słowy – trudno by zepsuło się coś, czego nie ma.
Jednak gdyby patrzeć wg dzisiejszych standardów, auta takie jak Golf II czy Mercedes „beczka” są łakomym kąskiem tylko dla kolekcjonerów. Spartańskie wykończenie oraz silniki osiągające „setkę” po około 20 sekundach (wyobraźmy sobie wyprzedzanie kolumny tir-ów) sprawiają, że takie auto nie nadaje się do dzisiejszej eksploatacji. Auta niemieckie są wieczne Czyżby awaryjność to cena jaką zapłaciliśmy za postęp? Coś w tym jest, bowiem auta Volkswagena i Mercedesa z ostatnich lat są stosunkowo awaryjne, choć oferują znakomite osiągi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...