Wysoka pojemność połączona z niezłą mocą kusi. 3.0 DCI/3.0 CDTI Zdawałoby się, że w przypadku tak dużego diesla, nie powinno byc problemów z trwałością. Ostatecznie przecież, im większy silnik, tym większy jego potencjał, więc nie ma na przykład mowy o jego żyłowaniu czy wyciskaniu z niego ostatnich potów. Warto jednak zauważyć, że skonstruowany przez Isuzu motor 3.0 początkowo stosowany był w autach dostawczych. Najprawdopodobniej ten właśnie fakt zadecydował o porażce tego silnika.

„O co chodzi?”, pytacie. Przecież chyba nie o to, że silnik z „dostawczaka” miał zbyt niską kulturę pracy? Otóż, moi drodzy, problem z 3.0 DCI polega na tym, że w pewnym momencie zaczyna mu brakować smarowania. 3.0 DCI/3.0 CDTI Nawet dziecko w przedszkolu wie, że silnik bez smarowania długo nie pochodzi. A co dopiero mówić o trzylitrowym kolosie…
Generalnie mówiąc, jeśli właśnie przejrzeliście portale ogłoszeniowe i zdecydowaliście, że kupicie np. Saaba 9-5 z trzylitrowym dieslem, „bo okazyjna cena, lepiej wyłączcie natychmiast komputer. 3.0 DCI/3.0 CDTI Ten silnik zszarga Wasze nerwy i portfele

Modele: Renault Vel Satis, Renault Laguna Coupe; Renault Espace; Opel Signum/Vectra C; Saab 9-5;

Problemy: silnik w pewnym momencie się po prostu zaciera – brak odpowiednio dużej miski olejowej

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...