Hondy, obok Toyot, powszechnie uważane są za najbardziej niezawodne samochody na świecie. 2.2 CTDI Jednak dawniej Honda nigdy nie miała szczęścia do diesli. W latach 90 przy współpracy z brytyjską firmą Rover, światło dzienne ujrzała jednostka 2.0 TD, uzyskująca moc 105 KM. Jak okazało się w praniu, silnik ten miał poważne problemy z trwałością – usterki takie jak uszczelka pod głowicą to w zasadzie standard. Na szczęście dla fanów Hondy, w 2003 powstała autorska jednostka Japończyków, motor 2.2 CTDI. 2.2 CTDI Pomimo zastosowania dość skomplikowanej techniki pod maską (mamy tu zarówno turbinę o zmiennej geometrii łopatek czy dwumasowe koło zamachowe), diesel Hondy przetrwał próbę czasu. Dzięki mocy sięgającej 140 KM, auto jest wystarczająco dynamiczne, by mogła się nim komfortowo przemieszczać rodzina. O udanej konstrukcji najlepiej świadczy niska utrata wartości aut z tym dieslem pod maską – Accordy z lat 2007-2008 kosztują ok 50 tys, podczas gdy porównywalna konkurencja kosztuje max. 40 tys PLN! 2.2 CTDI I to przy podobnych cenach aut nowych!

 

Typowe usterki: zawór EGR, wyciągający się łańcuch rozrządu; awaryjne pompy wysokiego ciśnienia

Modele: Honda Civic (po 2006); Honda Accord (po 2006); Honda CR-V

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania samochody używane pruszcz gdańsk, rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...