Włoska konstrukcja oparta o niemiecki osprzęt. 1.9 JTD Kolejny, po 1.9 TDI, kamień milowy w historii rozwoju silników wysokoprężnych. Na rynku pojawiła się po raz pierwszy w 1998, debiutując pod maską Alfy Romeo 156.

Jednostka przełomowa, gdyż był to pierwszy silnik w którym zastosowano zasilanie Common Rail, jakie potem stało się standardem wśród europejskich producentów. Silniki o oznaczeniu 1.9 JTD z powodzeniem przetrwały próbę czasu – dzięki prostej konstrukcji, ich naprawa nie powinna przysporzyć kłopotów ani generować znacznych kosztów. 1.9 JTD Co ważne, w przeciwieństwie do późniejszych konstrukcji opartych o Common Rail, układ wtryskowy w JTD nie jest wrażliwy na kiepskie paliwo.

 

1.9 JTD Typowe usterki: problemy z doładowaniem, psujące się zawory EGR, usterkowe przepływomierze,
Modele: Alfa Romeo: 145/146; 147; 156; 159; Fiat – modele od Punto wzwyż, łącznie z dostawczymi; Opel: Astra III; Vectra C (jako CDTI); Cadillac BLS; Saab 9-3; i wiele innych

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...