Mały diesel od Renault miał być receptą na trudne czasy. 1.5 DCI W chwili debiutu, silnik szokował na wiele sposobów. Między innymi, spalał rekordowo małe ilości paliwa (podobno osiągnięto 4,3 l/100 km w mieście). Dodatkowo, jedwabista praca jednostki sprawiała, że właściwie nie wiadomo było czy jeszcze pracuje czy już zgasła. Bez żadnych złośliwości czy przytyków, jednak to drugie zdarzało się w 1.5 DCI dość często.

Jeśli już musicie kupić auto z takim motorem, zwróćcie uwagę na stan wtryskiwaczy. Dodatkowo, warto profilaktycznie wymienić panewki. Producent niejako sam doprowadził do ich uszkadzania się (a przy okazji niszczenia całego silnika), poprzez stosowanie interwałów wymiany oleju co 30 tys km (przypadek? Nie sądzę!) 1.5 DCI W każdym razie diesel od Renault może zaskoczyć bardzo pozytywnie jeśli patrzymy na spalanie czy osiągi, ale nigdy nie zapominajmy że jest silnikiem specjalnej troski. A więc, jeśli poprzednio mieliście Golfa II, w którym olej nie był zmieniany od 20 lat, a mimo to auto jeździło, samochód z 1.5 DCI to nie jest wybór dla Was. 1.5 DCI

Modele: Renault: Clio, Modus, Megane II, Kangoo; Dacia: Logan, Duster, Sandero

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...