Ten trzycylindrowy motor na wstępie odpycha koszmarną kulturą pracy. 1.4 TDI Samochód na wolnych obrotach trzęsie się jakby miał za chwilę się rozpaść. Dodatkowo, wcale nie zapewnia zbyt oszałamiających osiągów autom, które napędza. A jeśli chodzi o kwestie oszczędności na paliwie, to sytuacja również nie wygląda zbyt różowo. 1.4 TDI De facto, przy dynamicznej jeździe może się okazać, że auto z 1.4 TDI pod maską spali więcej ropy, niż jego odpowiednik z jednostką 1.9 TDI.

Prawdziwym koszmarem mogą jednak okazać się usterki tego silnika. Nie dość, ze auta z 1.4 TDI spalają ogromne ilości oleju, to dodatkowo dość często okazuje się, że wał korbowy nadaje się w zasadzie do wyrzucenia. W takiej sytuacji pozostaje jedynie szukać nowego silnika, gdyż ewentualna regeneracja mogłaby przekroczyć wartosc auta.

1.4 TDI Usterki: luzy na wale korbowym, nietrwałe wtryskiwacze, nietrwałe koła dwumasowe

Auta: Seat Ibiza, Skoda Fabia, VW Polo

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania tabliczki do znaków drogowych, rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...