Kolejna włoska konstrukcja w naszym zestawieniu. 1.3 JTD Tym razem jest to jednostka, którą stosowano głównie w mniejszych autach z rodziny Fiata, jak i w Oplach. Pamiętajcie jednak, że w porównaniu ze starszym bratem o oznaczeniu 1.9 JTD, mała jednostka nie wypada już tak rewelacyjnie pod względem trwałości. Jednak warto docenić nie tylko niskie zużycie paliwa, ale także niewielki stopień zaawansowania konstrukcji. 1.3 JTD Silnik w zasadzie nie ma problemów z wtryskiwaczami, a 2masowego koła zamachowego po prostu nie ma – zastosowano zwykłe sprzęgło, co na szczęście obniża dodatkowo koszty eksploatacji (jest to szczególnie ważne w przypadku  małych aut o niewielkiej wartości – tam właśnie stosowano auta z 1.3 JTD)

Niestety, wadą jest przeciętna dynamika oraz spory hałas.

Typowe usterki: turbina może nadawać się do regeneracji; 1.3 JTD rozciąga się łańcuch rozrządu; w Punto II nietrwałe są sprzęgła

Modele: Fiat Panda; Punto II; Grande Punto; Opel Astra III; Opel Meriva; Suzuki Ignis

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Polecamy
Jeśli chcesz kupić samochód, to trafiłeś idealnie. Na naszej stronie znajdiesz dokładne opisy modeli, a także poznasz ich parametry techniczne. . Porównania , rankingi , ale także testy i zdjęcia. Dobre zdjęcie to podstawa jeśli chcemy kupić używany, zwłaszcza przez Internet. . Nie skupiamy się tylko na samochodach ale także na poradach co kupić do samochodu Od momentu kiedy powstał portal mieliśmy z tyłu głowy fakt, że to użytkownik jest najważniejszy i treści mają być dla niego, a nie dla nas. Przesyłaj swoje uwagi, komentuj i twórzmy wspólną społeczność.
Jeśli trafiłeś na stronę to znaczy, że albo chcesz kupić samochód albo interesujesz się motoryzacją. Nasz portal jest poświęcony trendom motoryzacyjnym w Polsce jak i na świecie. Kupno auta to rzecz bardzo ważna, tyle czyta się na temat oszustów, w także ludzi którzy chcą wyłudzić pieniądze. Szczególnie dotyczy to problemów samochodów ściąganych z zagranicy Francji czy Niemiec. Ludzi kradną wyposażenie wnętrz, np. radio, nawigację a potem ją odsprzedają. Tak nie powinno być Właśnie dlatego chcemy zrobić ranking nie rzetelnych sprzedawców samochodów i komisów. Mamy nadzieję, ze przestraszą się oni takiego rankingu i będą bardziej rzetelni. Nie bez powodu sporo osób wybiera nowe, salonowe samochody. Jako, że używane samochody ciągle stanowią większość kupowanych aut jest stworzona specjalna kategoria tylko dla was. Zapraszamy, twórzcie ją razem z nami.
Sonda

Jaką markę samochodów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...